Školička sebapoznania

Cyklus večerných seminárov zameraný na sebapoznávanie

Sebapoznanie je veľká téma, rozsiahly proces. Súvisí so seba-vedomím, poznaním svojich možností a obmedzení, odhaľovaním toho, čo je pod prikrývkou nevedomia. Toho, čo nás ovláda. Zároveň je súčasťou cesty k emočnej zrelosti, väčšej nezávislosti a vnútornej slobode.

Najbližšie stretnutia:

Termín: streda 2. október 2019 od 17:00 h.
Téma: EGO, MASKY a ROLE
Budeme sa učiť odlišovať naše bytostné JA od toho falošného. Odhaľovať, čo sú sebaklamy, strachy, nevedomé matrice (programy), ktoré nás chránia, ale aj obmedzujú. Ako sa oslobodiť? Ako si dovoliť ľahšie dýchať? Ako sa vymaniť zo začarovaného kruhu a postúpiť o krok dopredu?

Termín: streda 27. november 2019 od 17:00 h.
Téma: SEBAÚCTA A POKORA
Možno na prvý pohľad sebaúcta a pokora súvisia len okrajovo. Možno si každý z nás pod pojmom pokora predstavuje niečo iné. Vnímanie a rešpektovanie seba je základom sebaúcty. Odvíja sa od pocitov sebahodnoty. Prečo, ak o sebe máme pochybnosti, prichádza potreba ukazovať sa v čo najlepšom svetle, ísť do pýchy, nadradenosti a bojov? Ako nám pochopenie pojmu pokora napomôže vnímať sa pravdivejšie a s väčším rešpektom?

Termín: štvrtok 23. január 2020 od 17:00 h.
Téma: REBRÍČEK HODNÔT A PRIORITY
Ak sa spýtame niekoho, čo je pre neho najdôležitejšie, pravdepodobne povie, že zdravie, vzťahy a pod. Zväčša máme jasno v tom, čo má pre nás hodnotu a čo nie. Reálne však väčšinu svojho času, pozornosti, predstáv a celkovo seba investujeme do toho, čo nepovažujeme za tak podstatné. Prečo je to tak? Čo nám bráni žiť v súlade s našimi prioritami a hodnotami? Je to nevedomosť, slabá vôľa, bloky hlboko v nás alebo len nedôslednosť a to, že sa nechávame strhnúť tým, čo sa deje okolo?

Každý štvorhodinový seminár je okrem rozprávania k téme obohatený o cvičenia/aktivy na prehĺbenie schopnosti vnímať súvislosti, naučenie sa rozlišovať a vnímať seba a to, čo nás ovláda a bráni realizovať to, pre čo sme sem prišli. Súčasťou sú aj imaginácie, relaxácie a úlohy na doma.

Vstupné na jedno stretnutie: 36 eur (nutnosť úhrady dopredu na účet)
Nie je nutné zúčastniť sa všetkých stretnutí.
Pracuje sa v malých skupinách do 8 účastníkov. Predpokladaný koniec seminárov: 20:45 h.

Viac informácii a rezervácie: 0905 755 022


Sebapoznanie nikdy nekončí, poznanie má zjavne mnoho úrovní. Občas sme ako na hojdačke. Raz máme pocit, že už niečomu rozumieme, chápeme a prichádza pokoj. Náhle však príde situácia a my sa cítime malí, slabí a siahame si na dno. Na to, čo v nás ešte nepoznáme, čo bolí.

Na každej úrovni poznania sme schopní vnímať len časť z obrovskej mozaiky života. Je našou úlohou sa pozdvijnúť, viac cítiť, chápať a menej súdiť? Skutočnú múdrosť a poznanie rozpoznávame srdcom. Rozžiari, nekričí, nenaparuje sa. Len je a čaká na naše prebudenie a vyladenie sa…
Je naša myseľ, ego, sebectvo a nevedomosť to, čo nás oddeluje od krásy života, lásky a pokoja? Čo v nás chce byť lepším? Čo v nás sa porovnáva a znepokojuje? O čo sme lepší a dôležitejší ako čokoľvek tu prítomné na zemi? Čo je skutočne dôležité? Prebudiť sa, milovať a cítiť?