O mne

Som Radka (1977)

Oficiálne sa volám Radoslava Olajos. Som hlbinná terapeutka, venujem sa celostnejšie témam sebapoznanie, prekonávanie vnútorného odporu a partnerským vzťahom. Teda nie len z pohľadu psyché, ale aj z toho filozofického a praktického každodenného života.

Tak, ako väčšina ľudí našej generácie som študovala a študovala. Jedného dňa som si uvedomila, že to, čo skutočne potrebujem, už dávno viem, stačí to len rozvíjať a pozorne sa počúvať. Začala som byť k sebe úprimná a tak som musela uznať, že titul, diplom ani žiaden papier a razítko zo mňa skutočného odborníka v oblasti práce s ľuďmi neurobia. Je to len akýsi začiatok dlhej cesty k sebe a tak som sa odvážila ísť si tou svojou. Už nezbieram potvrdenia, ale tvorím, prijímam a objavujem.

Mám za sebou niekoľko psychoterapeutických výcvikov, rôznych vzdelávaní v oblasti párovej a rodinnej, ale aj skupinovej a individuálnej práce s klientom. Venujem sa klientom individuálne, ale aj skupinovo. Viac ako 15 rokov robím semináre a prednášky zamerané na vzťahy, stres a uvoľnenie, komunikáciu, prácu s telom a sebapoznanie.

Maľujem, meditujem, rada tvorím, trávim čas v prírode, v tichosti a píšem. Veľa a rada. Je to spôsob, ako si sama odovzdávam informácie a vysporiadavam sa s témami, ktoré sú pre mňa dôležité a kľúčové.

Zapisujem si sny, pracujem s nimi, som inšpirovaná vo svojej práci C.G. Jungom, Stanislavom Grofom, Rudigerom Dahlke, Pjérom la Šézom a mnohými ďalšími. Nie sú mi cudzie ani myšlienky Eckharta Tolleho či Osha.

Som živel, žijem aktívne, veľa cestujem, spoznávam svet, ľudí a to mi poskytuje možnosť mať otvorenejšiu myseľ a lepšie sa poznávať a chápať. Inšpirujem sa inými kultúrami, otvorenými ľudmi, milujem dobré jedlo, umenie, divadlo, more a pohyb.

Objavila som, že sa viem naozaj uvoľniť a byť pokojná až vtedy, ak si najskôr dovolím byť divoká a sama sebou, nepotláčať sa. Zisťujem, že život v jednom „v tom správnom a dobrom“ póle provokuje o lekciu a konfrontáciu s druhým protipólom. Nič nie je len biele alebo čierne, všetko má svoj rub a líc. Nedá sa nasilu udržať túto nerovnováhu a tak je čas s tým nebojovať, ale to pochopiť a prijať.

Mojim zámerom je žiť naplno, slobodne, v pravde, v bdelosti a v prítomnom okamžiku. Objavovať nepoznané zákutia duše a svoje pravé JA. Poznávanie svojho zdroja, približovanie sa k svojmu stredu a k božskej láskavosti v nás, ktoré nás všetkých spája.

 Konzultácie sú stretnutia a sprevádzanie. Ak sa vytvorí dôvera a začne skutočne otvorená komunikácia, zásadne sa tým mení pohľad na život, seba, vzťahy. Sú konzultácie, kedy vzniká spojenie, kedy sa mne a verím, že aj tomu druhému mení stav vedomia. Vytvára sa priestor na zmenu. Terapia pre mňa znamená stretnutie sám so sebou, dovoliť si ísť pod povrch všetkého toho, čím vlastne nie sme. Ak neviete, kde začať, je to možné v terapeutickom kresle alebo v kruhu skupiny.