O mne

    

Som Radka (1977)

Oficiálne sa volám Radoslava Olajos. Som hlbinná terapeutka, venujem sa však celistvejšie téme stres, uvoľnenie a sebapoznanie. Teda nie len z pohľadu psyché, ale aj z toho filozofického a praktického každodenného života.

Tak, ako väčšina ľudí našej generácie som študovala a študovala. Jedného dňa som si uvedomila, že to, čo skutočne potrebujem, už dávno viem, stačí to len rozvíjať a pozorne sa počúvať. Začala som byť k sebe úprimná a tak som musela uznať, že titul, diplom ani žiaden papier a razítko zo mňa skutočného odborníka v oblasti práce s ľuďmi neurobia. Je to len akýsi začiatok dlhej cesty k sebe a tak som sa odvážila ísť si tou svojou. Už nezbieram potvrdenia, ale tvorím, prijímam a objavujem. 

Mám za sebou niekoľko psychoterapeutických výcvikov, rôznych vzdelávaní v oblasti párovej a rodinnej, ale aj skupinovej a individuálnej práce s klientom. Venujem sa klientom individuálne, ale aj skupinovo. Viac ako 12 rokov robím semináre a prednášky zamerané na vzťahy, stres a uvoľnenie, prácu s telom a sebapoznanie.

Maľujem, meditujem, rada tvorím, trávim čas v prírode, v tichosti a píšem. Veľa a rada. Je to spôsob, ako si sama odovzdávam informácie a vysporiadavam sa s témami, ktoré sú pre mňa dôležité a kľúčové.

Zapisujem si sny, pracujem s nimi, som inšpirovaná vo svojej práci C.G. Jungom, Stanislavom Grofom, Rudigerom Dahlke, Pjérom la Šézom a mnohými ďalšími. Nie sú mi cudzie ani myšlienky Eckharta Tolleho či Osha. 

Som živel, žijem aktívne, veľa cestujem, spoznávam svet, ľudí a to mi poskytuje možnosť mať otvorenejšiu myseľ a lepšie sa poznávať a chápať. Inšpirujem sa inými kultúrami, otvorenými ľudmi, milujem dobré jedlo, umenie, divadlo, more a pohyb.

Objavila som, že sa viem naozaj uvoľniť a byť pokojná až vtedy, ak si najskôr dovolím byť divoká a sama sebou, nepotláčať sa. Zisťujem, že život v jednom „v tom správnom a dobrom“ póle provokuje o lekciu a konfrontáciu s druhým protipólom. Nič nie je len biele alebo čierne, všetko má svoj rub a líc. Nedá sa nasilu udržať túto nerovnováhu a tak je čas s tým nebojovať, ale to pochopiť a prijať. 

Mojim zámerom je žiť naplno, slobodne, v bdelosti a v prítomnom okamžiku. Objavovať nepoznané zákutia duše a svoje pravé JA. Poznávanie zdroja, približovanie s k svojmu stredu a k láskavosti.

 Moje poslanie vnímam ako službu, zdielanie poznania a sprevádzanie. Terapia pre mňa znamená stretnutie sa sám so sebou. Ak neviete, kde začať, je možné v terapeutickom kresle alebo v kruhu skupiny.