S výživovým špecialistom Andrejom Medveďom

S Andrejom sme sa zoznámili v roku 2010 a hneď sme si padli do oka. Porozumeli sme si. Obaja sme mali záujem šíriť novozískané informácie a skúsenosti o tom, ako sa dá jednoduchšie, ľahšie a zdravšie žiť. Bolo to vtedy moderné a mnohí boli novými trendami nadšení. Časom sme prišli na to, že mnohé informácie v médiách sú skreslené, nepresné alebo povrchné, nesprávne prezentované. Všimli sme si množstvo kvalitných výskumov s protichodnými výsledkami, vypočuli odborníkov, ktorí si protirečili a tak nám začalo byť jasné, že každý sme jedinečný, každý potrebuje niečo iné a slepo niečo nasledovať môžeme byť viac skodlivé, ako osožné.

Samozrejme nejde len o zmenu jedálnička, návykov, ale aj zmenu myslenia a chápania seba, problémov, ktoré nás trápia. Odhalenie svojich možností a toho, že svoj život a jeho kvalitu môžeme ovplyvňovať viac, ako si myslíme.  Vydali sme sa na cestu objavovania a zbavovania sa zaťažujúcich a škodlivých presvedčení o sebe, ale aj mnohých iných veciach. Občas si pospomíname na začiatky a rozveselí nás to, čím všetkým sme si prešli. V každom prípade nás to obohatilo a posunulo. Všetky chyby, pády aj sklamania. Je dobré mať po boku človeka, ktorý vás vypočuje, nesúdi a motivuje svojim príkladom. Takého som v Andrejovi našla.

Andrej študoval ako fungujeme na biochemickej úrovni, čo všetko sa v nás deje, čo ovplyvňujú rôzne látky a ako sa telo prirodzene správa za určitých okolnosti. Mnohé štúdie nie sú dodnes dostupné na Slovensku. Väčšinu informácii čerpá zo zahraničných zdrojov, odborných publikácii a výskumov.

Vytvorili sme spolu projekt ZMENA PRINÁŠA ZMENU. Kde ideme do hĹbky a podstaty problémov, zameriavame sa na myslenie, psychiku, na zmeny a ovplyňovanie ľudského správania, rozširovanie si vedomia, sebapoznanie, motiváciu a zbavovanie sa starých programov, ktoré vedú k chorobám a vyčerpaniu. Dali sme hlavy dokopy a vymysleli sme spôsob ako sa spojiť a ako ľuďom jednoducho, po krokoch a zrozumiteľne ukázať, ako zmeny dosiahnu. Niekedy nasadíme chrobáka do hlavy, inokedy povieme svoje skúsenosti a necháme na druhých, ako s tým naložia. Dnes už vieme, že ak niekto má naozaj záujem zbaviť sa svojich trápení, únavy, vyčerpanosti, chornických chorôb alebo nespavosti či vyhorenia je to cesta láskavej sebadisciplíny, odvahy, úprimnosti a zodpovednosti k sebe. Je to však aj o kritickom mysleni (nie o negativizme) a ochote si všímať, čo mi robí a nerobí dobre a ochote robiť zmeny, hrať sa alebo experimentovať.

Niekto musí klesnúť na dno svojho utrpenia alebo mať  tak náročné obdobie, aby bol schopný zmeny, zastavil sa a konečne načúval. Opustil tvrdohlavosť a yyskúšal niečo nové. My sme toľko skúšali, až sme objavili, čo nám funguje a radi sa s vami o skúsenosti podelíme. Neodovzdávame však hotové návody a recepty, len inšpirujeme a radi vám vysvetlime, ako a čím si škodíte. Asi ste si už všimli, že na druhom ľahšie vidíte, čo môže byť, minimálne, tá povrchová príčina ťažkostí.

Andrej si všimol, že mnohým ľuďom ani nepríde, že svoje zdravie si podlamujú roky, dokonca sami. A jedného dňa, keď sa problémy a ťažkosti objavia v plnej kráse a začnú klopať na dvere vedomia zrazu zistia: “ Aha mám problém a ešte k tomu nepríjemný“. Lenže uvedomenie si problému nerovná sa vznik problému. Uvedomenie problém dostáva do stavu, že o ňom chceme a vieme rozmýšľať, venujeme mu pozornosť. Problém však vzniká oveľa skôr, no ľuda nie sú ochotní alebo schopní o tom vedome rozmýšľať.

Ak sa začne proces liečby rovnako očakávajú, že tak rýchlo ako nadobudli vedomie svojho problému, rýchlo aj zmizne. Bohužiaľ toto nie je možné. A toto v ľuďoch spôsobuje negatívne emócie.

Niekto múdry nazval trpiaceho človeka pacient. A bol to naozaj veľmi múdry človek, lebo slovo pacient, je odvodené od latinského slova patiens čo znamená trpezlivý. Do tohoto slova, tento múdry človek zapracoval riešenie. Trpiaci človek by mal byť trpezlivý pri riešení svojich problémov. Mal by byť rovnako trpezlivý ako keď pracoval na vzniku tých problémov, ktorých sa chce zo dňa na deň zbaviť.

www.andrejmedved.sk
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
Andrejovi môžete zavolať na tel. číslo 0911 295 859
alebo mu napísať email: andrej.medved9@gmail.com

Kto hľadá nájde, kto klope, bude mu otvorené.

Niekde treba začať.

Vitamíny, minerály a adaptogény vhodné doplňať počas náročných obdobiach. Záťažové situácie plné stresu, neistoty a potreby byť v strehu si vyžaduje úpravu jedalnička a doplnenie o niektoré látky, ktoré majú schopnosť napomáhať regenerovať a vyživovať vyčerpaný organizmus.

Rhodiola

Griffonia

Ginko biloba

Vit. D

Vit. C

Vit. B (B1, B3, B6, B12)

Magnezium

Ženšen

Ašvaganda

Akáciová vláknina

Zelené potraviny