Spolupráca s výživovým špecialistom Andrejom Medveďom

Andreja Medveďa môžete stretnúť v Bratislave na prednáškach a kurzoch:

Cyklus prednášok Andreja Medveďa Prednášky o zdraví, strave, výživových doplnoch, škodlivých návykoch a ako jednoduchšie pochopiť naše telo a jeho fungovanie.

Kurz sebapoznania Zmeny a premeny Deväť stretnutí so zámerom uskutočniť zmenu. Radi by ste žili zdravšie, slobodnejšie a spokojnejšie, ale akosi sa vám nedarí? Vaše plány, túžby a nový režim pod ťarchou povinností miznú a blednú? Hľadáte a nenachádzate v sebe silu prekonať zlozvyky a nabrať motiváciu niečo zmeniť k lepšiemu a zmysluplnejšiemu? Pridajte sa do skupiny, otvárame vždy na jar a jeseň.

S Andrejom sme sa zoznámili v roku 2010 a hneď sme si padli do oka. Porozumeli sme si. Andrej pomáhal ľudom prekonávať svoje ťažkosti, poskytoval im mnohé cenné skúsenosti, ako sa dá jednoduchšie, ľahšie a zdravšie žiť. Ako sa vyhnúť škodlivinám, ktoré ich zbytočne zaťažovali. Zdravá výživa a výživové doplnky boli vtedy mimoriadne v obľube a mnohí boli novými trendami nadšení. Niekomu dokonca pomohli vyzdravieť sa z dlhotrvajúcich ťažkostí. Mne bolo jasné, že mnohé je o našej „hlave“ a našej špecifickosti. Už vtedy som si všimla, že mnohé problémy sa ľahšie prekonávajú, keď sa k psychoterapii alebo koučingu začne ovplyvňovať aj jedálniček a životný štýl. Klientov, ale aj nás táto kombinácia zaujímala a tak sme hľadali spôsob, ako svoju prácu prepojiť a vzájomne sa obohatiť.

Časom sme prišli na to, že mnohé informácie v médiách sú skreslené, nepresné alebo povrchné, „nešťastne“ prezentované. Všimli sme si množstvo kvalitných výskumov s protichodnými výsledkami, vypočuli odborníkov, ktorí si protirečili a tak nám začalo byť jasné, že každý sme jedinečný, každý potrebuje niečo iné a slepo niečo nasledovať môžeme byť viac škodlivé, ako osožné.

Samozrejme nejde len o zmenu jedálnička, návykov, ale aj zmenu myslenia a chápania seba, problémov, ktoré nás trápia. Odhalenie svojich možností a toho, že svoj život a jeho kvalitu môžeme ovplyvňovať viac, ako si myslíme.  Vydali sme sa na cestu objavovania a zbavovania sa zaťažujúcich a škodlivých presvedčení o sebe, ale aj mnohých iných veciach. Občas si pospomíname na začiatky a rozveselí nás to, čím všetkým sme si prešli. V každom prípade nás to obohatilo a posunulo. Všetky chyby, pády aj sklamania. Je dobré mať po boku človeka, ktorý vás vypočuje, nesúdi a motivuje svojim príkladom. Takého som v Andrejovi našla.

Andrej študoval ako fungujeme na biochemickej úrovni, čo všetko sa v nás deje, čo ovplyvňujú rôzne látky a ako sa telo prirodzene správa za určitých okolnosti. Mnohé štúdie nie sú dodnes dostupné na Slovensku. Väčšinu informácii čerpá zo zahraničných zdrojov, odborných publikácii a výskumov. Predovšetkým z nemeckých.

Vytvorili sme spolu projekt ZMENA PRINÁŠA ZMENU. Kde ideme do hĺbky a podstaty problémov, zameriavame sa na myslenie, psychiku, na zmeny a ovplyňovanie ľudského správania, rozširovanie si vedomia, sebapoznanie, motiváciu a zbavovanie sa starých programov, ktoré vedú k chorobám a vyčerpaniu. Dali sme hlavy dokopy a vymysleli sme spôsob ako sa spojiť a ako ľuďom jednoducho, po krokoch a zrozumiteľne ukázať, ako zmeny dosiahnu. Niekedy nasadíme chrobáka do hlavy, inokedy povieme svoje skúsenosti a necháme na druhých, ako s tým naložia. Dnes už vieme, že ak niekto má naozaj záujem zbaviť sa svojich trápení, únavy, vyčerpanosti, chornických chorôb alebo nespavosti či vyhorenia je to cesta láskavej sebadisciplíny, odvahy, úprimnosti a zodpovednosti k sebe. Je to však aj o kritickom mysleni (nie o negativizme) a ochote si všímať, čo mi robí a nerobí dobre a ochote robiť zmeny, hrať sa alebo experimentovať.

Niekto musí klesnúť na dno svojho utrpenia alebo mať  tak náročné obdobie, aby bol schopný zmeny, zastavil sa a konečne načúval. Opustil tvrdohlavosť a yyskúšal niečo nové. My sme toľko skúšali, až sme objavili, čo nám funguje a radi sa s vami o skúsenosti podelíme. Neodovzdávame však hotové návody a recepty, len inšpirujeme a radi vám vysvetlime, ako a čím si škodíte. Asi ste si už všimli, že na druhom ľahšie vidíte, čo môže byť, minimálne, tá povrchová príčina ťažkostí.

Andrej si všimol, že mnohým ľuďom ani nepríde, že svoje zdravie si podlamujú roky, dokonca sami. A jedného dňa, keď sa problémy a ťažkosti objavia v plnej kráse a začnú klopať na dvere vedomia zrazu zistia: “ Aha mám problém a ešte k tomu nepríjemný“. Lenže uvedomenie si problému nerovná sa vznik problému. Uvedomenie problém dostáva do stavu, že o ňom chceme a vieme rozmýšľať, venujeme mu pozornosť. Problém však vzniká oveľa skôr, no ľuda nie sú ochotní alebo schopní o tom vedome rozmýšľať.

Ak sa začne proces liečby rovnako očakávajú, že tak rýchlo ako nadobudli vedomie svojho problému, rýchlo aj zmizne. Bohužiaľ toto nie je možné. A toto v ľuďoch spôsobuje negatívne emócie.

Niekto múdry nazval trpiaceho človeka pacient. A bol to naozaj veľmi múdry človek, lebo slovo pacient, je odvodené od latinského slova patiens čo znamená trpezlivý. Do tohoto slova, tento múdry človek zapracoval riešenie. Trpiaci človek by mal byť trpezlivý pri riešení svojich problémov. Mal by byť rovnako trpezlivý ako keď pracoval na vzniku tých problémov, ktorých sa chce zo dňa na deň zbaviť.

www.andrejmedved.sk
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
Andrejovi môžete zavolať na tel. číslo 0911 295 859
alebo mu napísať email: andrej.medved9@gmail.com

      

Kto hľadá, nájde. Kto klope, bude mu otvorené.

Niekde treba začať. Hľadajte to, čo vám ide najlahšie zmeniť a čo vám prospeje. Každý deň o krok dopredu a o rok, dva je zmena výrazná.