Precitnutie a vnímanie toho, čo nás presahuje

Čiastočne sme zabudli, že tu okrem viditeľného sveta, je aj svet neviditeľný. Naše poznanie, vnímanie aj myslenie je limitované. Či sa nám to páči alebo nie, má to na naše životy veľký vplyv. Možno preto si nevieme zodpovedať na základné filozofické a bytostné otázky, pretože odpovede presahujú naše momentálne mentalne nastavenie.

Na určitý presah som narážala už od detstva (link na sebapoznanie I.

Ľadovec, z pod ktorého vyviera Ganga

Sadhuovia sú ľudia, zväčša muži, ktorí žijú v Himalajach. Rozjímajú, očisťujú sa, skromne žijú. Vačina z nich vo vyhĺenine alebo jaskynke pod kameňmi. Nie je možné ich ľahko nájsť, predovšetkým tých, ktorí sa duchovne rozvíjajú. Ak k im však zablúdite, radi poskytnú informácie, zameditujú si s vami alebo vás ponúknu jablkom, bylinami alebo dovolia, aby ste sa zohriali pri ich ohni, Ocenia, ak im na oplátku niečo necháte, či už oblečenie, nejaké predmety, ktoré by mohol potrebovať alebo peniaze. Keďže sme po cestičkách v Himalájach chodili veľmi naľahko, najjenoduchšie nám bolo dať im peniaze.

Cesta k prameňu Gangy

Prameň Gangy

Putovanie v tichosti. Premena počasia. V noci okolo nuly, cez deň bolo teplejšie, približne 20-25 C, pocitová teplota v nadmorskej výške nad 3000 m je oveľa vyššia. Míňali ma horolescov vybavených špeciálnym oblečením.