ONLINE SEMINÁR ZO SÉRIE | PEKNÉ VZŤAHY EXISTUJÚ

NEDEĽNÝ SEMINÁR: PARTNERSKÁ ABECEDA I.

O čom sú partnerské vzťahy? O najčastejších chybách v partnerskom vzťahu a prečo vzťah stroskotá skôr, ako začne. Na čo si dávať pozor na začiatku vzťahu?

Čo by sme mali vedieť o partnerských vzťahoch?

Nech sa vám vzťahy zdajú byť akokoľvek zložité, sú zdrojom poznania. Vzťahy, ktoré spoluvytvárame nám umožňujú lepšie porozumieť sebe.
Pozývam vás na cestu objavovania toho, čo žijete vo vzťahoch a ako sa oslobodiť od toho, čo vám už nevyhovuje.

Ako: cez Zoom

Kedy: január 2024 18:00 – 21:15 h.

Cena: 39 eur/jedno stretnutie 142 eur všetky štyri stretnutia uhradené dopredu naraz 

On-line seminár je interaktívny, je možné klásť otázky. Robia sa cvičenia a ukážky.

Radka okrem zrozumiteľnej teórie fungovania vzťahov, prináša rozprávanie zo svojej praxe párovej terapeutky, účastníkov vedie k pochopeniu toho, ako sami vo vzťahoch fungujú a spolu s nimi hľadá nové možnosti, ako meniť prístup a postoj k tomu, čo im nefunguje, ubližuje alebo unavuje vo vzťahoch. Seminár je z časti workshopový – účastníci dostávajú otázky, cvičenia a podnety na zamyslenie.

Na to, aby sme mohli vo vzťahoch lepšie fungovať, je dobré sa najskôr zorientovať v sebe, vo svojich vzťahových potrebách a tom, čo my do vzťahov prinášame.

Partnerská abeceda má 4 stretnutia

Partnerská abeceda I. – Na čom postaviť vzťah, najčastejšie chyby na začiatku vzťahu, poznávanie seba a partnera, budovanie dôvery, spoločné plány a vízie, rizikové typy partnerov. Rôzne formy vzťahov a partnerstiev. 

Partnerská abeceda II. – Zostať, či odísť? Z veľkej lásky zostalo rozčarovanie a sklamanie. Keď odíde zamilovanosť, je čas na úprimnosť a hlbšie rozhovory. Primerané čakávania a napĺňanie vzťahových potrieb. Nenápadné podoby nelásky, útlaku a agresivity vo vzťahu. 

Partnerská abeceda III. – Ako vyťažiť zo vzťahových kríz. Na akých zdojoch a hodnotách postaviť vzťah. K čomu nás vyzýva správanie partnera? Ako prebrať zodpovednosť za seba a vzťah? Nepotláčať sa a ani nevyvíjať tlak na partnera. Dá sa to? 

Partnerská abeceda IV. – Hlbšie pochopenie a prijatie seba (svojho detstva), pomáha prekonávať nezhody a krízy, ak sa nám podarí získať partnera na spoluprácu k sebapoznaniu, odpútavame sa od rôznych foriem závislosti a drám. Ako s väčším súcitom a láskavosťou prekonávať odpor, boj a strachy? 

Počet miest je limitovaný.

Rezervácia miesta: parovaterapeutka@gmail.com

Rezervácia vzniká úhradou účastníckeho poplatku.

 

Seminár vedie:

PhDr. Radoslava Olajos je párová a analytická terapeutka. Venuje sa rozvoju osobnosti cez prácu s nevedomím. Spája poznatky teórie C. G. Junga, hlbinnej psychológie a dynamickej psychoterapie. Venuje sa individuálnej práci, vedeniu seminárov a párovej terapii. Hlavnou a nosnou témou je individuačný proces, transformácia vzťahov a sebapoznanie.

Referencie účasníkov 2016 – 2022:

Zuzana (32) – Získala som nové informácie, uvedomila som si nové súvislosti, ale aj to, čo nechtiac robím vo vzťahu. Semináre mám rada, mám vždy možnosť sa viac spoznať. Radka na seminári odovzdáva aj vlastné skúsenosti z praxe, ale aj vtipné príhody a vďaka cvičeniam, či imagináciám je seminár veľmi pútavý a obohacujúci.

Ivetka (40) – Témy partnerských vzťahov sa ma dotýkali, ujasnila som si čo chcem. Páčia sa mi cvičenia aj prístup. Dobré je, že sme boli menšia skupina a počula som aj iných. Mám rada online semináre, chodím aj na víkendové sebapoznávacie. Oba odporúčam.

Od drám a bolesti k spokojnosti…

Nie je nutné vo vzťahoch toľko trpieť, zažívať drámu, bolesť, sklamania. Možno vám je už jasné, že žijete s niekým, s kým si navzájom ubližujete, trápite sa obaja. Možno sa trápite len Vy a cítite sa partnerom nepochopená. Možno viete, že by bolo najlepšie odisť, ale máte obavy, pochybnosti, neviete prekonať strach a urobiť zmenu. Možno potrebujete povzbudiť, lepšie sa v tom, čo sa vám deje zorientovať. Možno ste práve sama a uvedomujete si, že vám vzťahy nevychádzajú, robíte preto nevýhodné kompromisy a pricháza sklamanie. Prečítali ste si viaceré knihy, pozreli ste si videá na vzťahové temy a napriek tomu, že ste získali určité informácie a povedomie, veľa sa vo vašom živote nezmenilo? Možno si netrúfate navštíviť psychológa alebo necítite potrebu dlhodobejšej terapie a tak práve pre vás sú určené nedeľné interaktívne semináre, kde máte šancu dostať odpovede na vaše otázky a začať sa hlbšie zaoberať tým, ako to vlastne mám sam/a so sebou.