V MÉDIÁCH

PRE DENNÍK SME

Vzťahy v čase korony: Ako prežiť s rodinou doma aj odlúčenie od blízkych
Keď je rodina nonstop spolu, je vysoké riziko partnerskej krízy, hrozí ponorka. Tlak odbúra zábrany. Na povrch vypláva pravda o tom, ako to naozaj máme nastavené, čo medzi nami funguje a čo nie.

Vo vzťahoch je nutné sa rozprávať. Aké sú zásady správnej komunikácie?
Cieľom rozhovorov s partnerom by malo byť porozumenie tomu druhému, nie pretlačiť mu svoju predstavu či názor. Ak sú naše motívy na rozhovor sebecké, vzťahu škodíme.

PRE TÝŽDENNÍK NOVÝ ČAS PRE ŽENY

PRE ČASOPIS DÁMSKA JAZDA

O pasívnej agresivite
Rôzne formy pasívnej agresivity využívame preto, že sa cítime ohrozovaní, zranení alebo dotknutí.  Byť otvorene agresívny vyžaduje aspoň odvahu, byť pasívne agresívny je jednoduchšie. Ak chýba odvaha byť priamy, otvorený a úprimný, sú spôsoby, ako dosiahnuť svoje. Volá sa to manipulácia a medzi manipulatívne spôsoby patrí aj pasívna agresivita.

PRE ČASOPIS FIT A ŠTÝL

Naučená bezmocnosť je zlozvyk
Je možné sa zmeniť, je možné zmeniť svoj vnútorný postoj – „som bezmocná“ na „vidím možnosti“ a „nachádzam silu konať“. Zmena postoja však vyžaduje prácu na sebe. Často nie je v našich silách zmeniť postoj a prerámcovať situáciu, ktorá nás zaťažuje na počkanie, len naším rozhodnutím. K cieľu vedie cesta a práve na tejto ceste máme príležitosť spoznávať sa a meniť sa. Kľúčom je sebapoznanie, vytrvalosť a túžba objavovať možnosti, ktoré tu sú, len ich často práve nevidíme.

PRE ČASOPIS ASTROLIFE

Kedy žena vo vzťahu stráca svoju silu a sebavedomie 
Čím dlhšie dovolíme druhému si s nami robiť, ako sa mu zachce, tým menšiu silu sa máme vzoprieť, pretože sa začneme topiť vo svojich pochybnostiach. Začíname viac veriť druhému, ako sebe. 

PRE ČASOPIS PLUSKA

Čo robiť, keď je toho na nás priveľa
Ako prekonať stavy ako je úzkosť, obavy, neistota, chaos? Prvý krok je si uvedomiť, že mám tieto pocity a stavy, priznať si ich. Lepšie je ich nepopierať, ale skôr pozorovať. Učme sa prijímať aj takéto pocitové stavy. Potom zaberá presunúť pozornosť na niečo, čo nám od úzkostných myšlienok a pocitov pomôže preladiť sa.